Find produkt
 

Kalender 2018

Februar Lør. d.
3.
Lørdagsåbent. kl.
9.00-12.30
                                                                                  
Marts Lør. d.
3.
Lørdagsåbent. kl.
9.00-12.30
                                                                                  
April Lør. d.
7.
Lørdagsåbent. kl.
9.00-12.30
Ons. d.
18.-22.
Fantasifulde dyr og figurer - Glas og keramik.
Underviser: Susan Taylor Glasgow
Læs mere om kurset her.
Lør. d.
28.-2. maj
Let it Flow.
Underviser: Nathan Sandberg
Læs mere om kurset her.

Maj Lør. d.
5.
Lørdagsåbent. kl.
9.00-12.30
Tors. d.
3.-7.
Vitrigraph Murrine + Æsker med låg.
Underviser: Nathan Sandberg
Læs mere om kurset her.
Tors.d
17 -18
Fusing og slumping.
Underviser: Lizzie Duedal Rasmussen
Læs mere om kurset her.
Fre. d.
25.
Brændingskurver - for alle.
Underviser: Ann Brewster Rosendahl.
Læs mere om kurset her.
                                                                                  
Juni Lør. d.
2.
Lørdagsåbent. kl.
9.00-12.30
                                                                                  
August Lør. d.
4.
Lørdagsåbent. kl.
9.00-12.30
                                                                                  
September Lør. d.
1.
Lørdagsåbent. kl.
9.00-12.30
Lør. d.
1.-5.
Deep Sagging.
Underviser: Frank van den Ham.
Læs mere om kurset her.
Tors. d.
13.-15.
Glasblæsning for begyndere.
Underviser: David Taylor
Læs mere om kurset her.
Man. d.
17.-19.
Glasblæsning for begyndere.
Underviser: David Taylor
Læs mere om kurset her.
                                                                                  
Oktober Man. d
1.-2
Fusing og slumping.
Underviser: Lizzie Duedal Rasmussen
Læs mere om kurset her.
Lør. d.
6.
Lørdagsåbent. kl.
9.00-12.30
Fre. d.
5.-7.
Tiffany - for alle.
Underviser Markus Klein.
Læs mere om kurset her.
Fre. d.
12.
Brændingskurver - for alle.
Underviser Ann Brewster Rosendahl.
Læs mere om kurset her.
Fre. d.
26.-28.
Fredericia Messe
Læs mere
                                                                                  
November Lør. d.
3.
Lørdagsåbent. kl.
9.00-12.30
Tors. d.
1.-2.
Pulverprint.
Underviser: Cristina Zanotti
Læs mere om kurset her
Lør. d.
3.-4.
Glas i flere lag.
Underviser: Cristina Zanotti
Læs mere om kurset her